טלפון: 03-6449131 , 050-6510516

הפקת בר מצווה

הפקת בר מצווה

עברו 13 שנים

מכל האירועים אשר במעגל החיים, היחיד שהתאריך שלו ידוע מראש, שלוש עשרה שנים מראש הוא בר המצווה או תריסר שנים לבת המצווה. באם תבחרו לחגוג באופן אינטימי או ברוב עם והדר, אם תבחרו בעלייה לתורה בבית הכנסת בשכונה או בעלייה לתורה בכותל- התאריך ברור וידוע.

קביעת תאריך

יש נטייה לקחת כמובן מאליו את בר המצווה ולכן לדחות לדקה ה- 89 את הפרטים הלוגיסטיים. מומלץ לתאם לפחות חצי שנה מראש את המתחם בו רוצים לערוך את העלייה לתורה. להזכירכם- מקובל לעלות לתורה בשבת לאחר תאריך הלידה העברי, אולם ניתן לעלות בכל תאריך שלאחר מכן. אם התאריך אינו נוח לעריכת המסיבה, בהחלט אפשרי ומקובל לפצל בין השמחות. אם הנער נולד בספטמבר-אוקטובר, העלייה לתורה תהיה במועדה, אולם את המסיבה, באם רוצים לערוך עם כל ילדי הכתה, וזו כתה חדשה, אפשר לערוך מאוחר יותר בשנה. תקופת אוגוסט מועדת לדחייה- כדי לחכות שכל הנופשים מחו"ל יחזרו. תקופות החורף מועדות לדחייה אם רוצים הפקת בר מצווה בחצר או בגן אירועים או הפקה בטבע. אני, מאמינה גדולה בהתאמת התאריך לאירוע. הפרדה בין האירועים השונים מיטיבה עם הנער והמשפחה- מעצימה את החוויה ויוצרת תקופת בר מצווה ולא יום אחד בלבד.

פעילות נילוות

אם החלטתם על טכס הנחת תפילין בכותל, מומלץ לצרף אליו סיור במנהרת הכותל. הסיורים מתמלאים חדשים ארוכים מראש, ולכן, טובה שעה אחת קודם. לפני 13 שנה נולד הנער- בר המצווה לא מגיעה בהפתעה! גם בבית הכנסת השכונתי סביר שיש יותר מילד אחד שנולד בשבוע מסוים.

הפקת אירועי בר מצווה

אם בחרתם רק בעלייה לתורה משפחתית, אם בחרתם בפיצול ובשלוש שמחות נפרדות- בין העלייה לתורה, המסיבה לכתה ובר המצווה למשפחה, אנחנו כאן, ונשמח להקל, להציע, לבדוק, לתכנן, לתמחר, לפקח ולשמח כי בר מצווה, להבדיל מהרבה אירועים אחרים בחיים- יש באמת רק פעם אחת (ציטוט של ת' בתשובה לשאלת אימו הגרושה מדוע הוא רוצה מסיבה גדולה).