טלפון: 03-6449131 , 050-6510516

הפקת בר מצווה הפקת בר מצווה והעלייה לתורה

הפקת בר מצווה והעלייה לתורה

עלייה לתורה

קיימים אופנים שונים לקיים את מצווה העלייה לתורה והנחת התפילין של בר המצווה, בהתאם לאמונתכם ורצונכם. הדרך המסורתית היא לערוך את הטכס בבית הכנסת השכונתי. שימו לב כי ישנם בתי כנסת בהם עולה לתורה רק נער אחד בכל שבת, ואתם עשויים לפספס את השבת, או לחילופין, בבתי כנסת בהם עורכים יותר מעלייה לתורה של חתן בר מצווה אחד, למצוא עצמכם עם קהל רב שאיכם מכירים.

עלייה לתורה וההתרגשות

לחתן בר המצווה זוהי משימה מאתגרת. לעמוד מול קהל גדול, בני המשפחה, חברים לכתה, חברי ההורים וקהל המתפללים הקבוע בבית הכנסת. התרגשות רבה, וככל שהקהל רב יותר, ופחות מוכר- כך גובר הלחץ הנפשי הכרוך בעלייה לתורה. ההכנה, הלימוד, השינון עוזרים להתמודדדות ומנגד- ככל שהקהל רב- כך מפלס הלחץ עולה. ישנן אפשרויות שונות לעריכת הטכס.

עלייה לתורה בכותל

מקובל בעדות ישראל, להניח תפילין ביום חמישי או שני שלפני השבת הגדולה של העלייה לתורה עצמה. אפשר כמובן ללכת לבית הכנסת השכונתי, אי שם בשש-שבע בבקר- ולערוך את הטכס, ואף לצלמו. אפשר לעלות לתורה במקומות משמעותיים לעם ישראל וביניהם כמובן בכותל המערבי. הקרן למורשת הכותל המערבי מארגנת את הטכס המסורתי כחלק מהשירות לציבור, כמובן ללא תשלום.

עלייה לתורה בחפירות הכותל

באם רצונכם בעלייה לתורה אינטימית יותר, ניתן לערוך את הטכס בחפירות הכותל ליד קשת רובינסון, היום חלק ממרכז דוידסון. אחת המעלות הן כי כאן, תוכלו להיות גברים ונשים יחדיו. כאם תוכלו לבחור בצורת טכס הרצויה לכם, באם האופן האורתודוכסי אינו רצוי ונוח לכם. מכיוון שהמקום הוא גן לאומי הכניסה כרוכה בתשלום ותיאום מראש.

עלייה לתורה בבתי כנסת קדומים

ארץ ישראל משופעת אתרי מורשת בהם יש שרידים של בתי כנסת קדומים. בחלק ניכר מהאתרים יקבלו בברכה בתיאום מוקדם את עריכת טכס בר המצווה. בחרתי לציין שניים מתוך מגוון רחב. ברונIT הפקה חגיגית נשמח לארגן את הטכס ואף והרחיב את החוויה בפעילויות נוספות, שהרי אם כבר הגעתם, כדאי להעצים את החוויה.

בר מצווה במצדה

על יסודות בית הכנסת בו ישבו ודברו תורה גיבורי מצדה, תוכלו לשבת גם אתם, לערוך טכס בר מצווה כראות עינכם, בחיבור בין הנער ושרשרת ההסטוריה. בהתאם לתקופה בה נבנה בית הכנסת, הישיבה היא סביב הקירות, עדות למעמד החברתי של מוסד בית הכנסת שהיה לא רק מקום תפילה אלא גם מרכז החיים הציבוריים.

בר מצווה בקצרין

באם בצפון חפצתם, בפארק קצרין בין עמודי בזלת נבנו ספסלי עץ, לנוחות המבקרים. כאן אין ארון קדש ותצטרכו להביא אתכם את ספר התורה, אבל אפשרויות הפעילות במקום מאד מגוונות וניתן להרחיב את החוויה המשפחתית מעבר לטכס העלייה לתורה עצמו.

עלייה לתורה בחגיגת בר המצווה

בעצם- מדוע בבית הכנסת? אם אינכם מיושבי בית הכנסת, ניתן לערוך את הטכס כחלק המרכזי באירוע עצמו! אנחנו, ב – רונIT הפקה חגיגית, נשמח להפיק עבורכם את מסיבת בר המצווה שבמרכזה העלייה לתורה.