טלפון: 03-6449131 , 050-6510516

הפקת בת מצווה

הפקת בת מצווה

בת 12

גיל 12. ממש מתאים לבנות לחגוג את בת המצווה- מועד כניסתן לעולם הבוגרות. להבדיל מהבנים שבגיל 13 לא תמיד נמצאים בפאזה המתאימה לעולם הבוגרים. היא- כבר אשה קטנה. העולם של בנות המצווה מאד אינטראקטיבי. היטיבה לתאר זאת י' באומרה כי היא מרגישה שתקופת ההכנות לחגיגית בת המצווה שלה היא כמו לככב בטלויזיה: הקליפ שהקליטה מזכיר את כוכב נולד, הטעימות של הקייטרינג ממש כמו תוכניות המטבח למיניהן והצילומים לאלבום החתימות, ה –  BOOK כמו תכנית הדוגמניות.

המעבר מערב יחיד לתקופה חוויתית

ההכנות לקראת בת המצווה, כשמוטיב המתח והלחץ נעלם מהשטח, הופכות לחגיגה לכלת המצווה ולכל המשפחה. כל פגישת הכנה לקראת אירוע בת המצווה היא חגיגה בפני עצמה. ערב בת המצווה כולל נושאים רבים שבהפקה מושכלת הופכים לחוויה ולא לעונש. הטעימות אצל הקייטרינג הופכות לארוחת גיבוש משפחתית, ההקלטות והצילומים- לחוויה חד פעמית. מתי נכנסתם אתם לאולפן הקלטות? חוויה בפני עצמה, גם להורים שבינינו, לא רק לדור הצעיר.

שני אירועים או אירוע גדול?

כשהגיעה ש' לגיל המיועד, הוחלט לפצל את החגיגה. אירוע בת מצווה לכתה ואירוע נפרד למשפחה. התלבטות ידועה ואין תשובה אחת. כל משפחה בוחרת את התמהיל הנכון עבורה. ש' רצתה להיות כל כולה עם בני הכתה ובה בשעה כל כולה עם הדודים ובני הדוד. ערכנו בת מצווה נודדת לש' עם בני כתתה החדשה (ש' חגגה בת מצווה בהיותה בכתה ז') ועם חבריה הטובים מכתתה הקודמת. שבועיים לאחר מכן חגגנו לש'  בת מצווה למשפחה. ש' ומשפחתה הרגישו שבת המצווה היתה מאד משמעותית והחוויה ארוכה ומלאת כיף.

אמא של מ' רצתה אירוע בת מצווה אחד גדול. אירוע בו שבו המשפחה והחברים יכולים להינות ממשחקי הנוער, והנוער להינות מתכנית המסיבה. שתי המשפחות מאד נהנו- כשנאמר- כל משפחה והאירוע שמתאים לה. הפליאה לעשות אמא של מ' שלאחר תכנון קפדני של בת המצווה הגיעה למסקנה כי היא עורכת את האירוע מכל הסיבות הלא נכונות, וביטלה את האירוע הגדול לטובת מסיבה מדליקה לבני המחזור וסוף שבוע בלונדון של מ' ואביה.

אין דרך אחת נכונה. כל בת היא עולם ומלואו ולכן לכל משפחה יש את  בת המצווה המתאימה לה.

קישורים